Vieną rytą nubudote, pažiūrėjote į veidrodį ir pamatėte, kad jūsų oda jau ne tokia, kaip jaunystėje, kad trisdešimt treji metai neprabėgo be pėdsakų. Nejaugi atėjo metas naudoti kremą nuo raukšlių ir kovoti su jų atsiradimu? Nejaugi laikas bėga taip greitai?
Gali kilti klausimas: o kaip gi mūsų močiutės ir prosenelės taip ilgai išsaugodavo savo grožį ir jaunystę? Juk tais laikais nebuvo nei tokių priemonių, kuriomis šiandien užverstos kiekvienos parduotuvės lentynų, nei tų pačių parduotuvių. Jos taip pat darėsi kaukes, ir tai buvo ne tik „turčių pramoga“, bet ir daugelio dailiosios lyties atstovių būtinybė. Žinoma, tai nereiškia, kad šiuolaikiniai gerai žinomi prekiniai ženklai yra nieko verti – juk tikrai nemažoje produkcijos dalyje naudojami beveik vien natūralūs komponentai. Tačiau pagalvokite, kiek laiko būtų galima išsaugoti, pavyzdžiui, kaukę su kiaušiniu ir pienu? Turbūt ne ilgiau kaip vieną dieną. Vadinasi, pailginti produkto galiojimo laiką iki vienerių metų ar daugiau padeda kenksminga, kartais netgi labai sveikatai pavojinga chemija.
Liaudiškuose receptuose neretai sakoma, kad kaukė turi būti pagaminama prieš pat naudojimą, ir ne anksčiau. Visi komponentai turi būti švieži – tik taip reguliariai naudojant pasirinktas kaukes veidas išsaugos jaunystę ir grožį, gaivią išvaizdą, ilgus metus nebus matyti odos senėjimo požymių, raukšlių...
Esmė ta, kad kaukės stipriai suaktyvina odos kraujotaką ir mitybą, lygina raukšleles. Kai kurios iš jų gali sutraukti ir išvalyti poras taip, kaip to nepadarys jokia brangi kosmetikos priemonė, duos tokių rezultatų, kokių negali pasiūlyti nė vienas prabangus grožio salonas. O svarbiausia yra tai, kad darant kaukes savarankiškai visada galima būti tikriems, kad odai pagaminta priemonė tikrai nepakenks (nebent tais atvejais, kai esate alergiški kuriam nors kaukės komponentui, tačiau ir tai dažniausiai alergenai būna žinomi iš anksto, jų vengiama).
Sveikata.lt