Keičiasi sveikatos būklės reikalavimai būsiemiems pareigūnams

Policininko profesija pastaruosius penkerius metus susižavi vis daugiau jaunimo, tai įrodo ir norinčiųjų mokytis Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) skaičiai. Prieš penkmetį į policiją veržėsi apie 500 jaunuolių, o šįmet LPM mokytis norėjo 816 asmenų. Deja, nemažai vaikinų ir merginų taip ir neįgyvendindavo savo vaikystės svajonės, nes jiems koją pakišdavo itin griežti sveikatos būklės reikalavimai.

Prastas regėjimas ir stuburo ligos – dažniausiai pasitaikančios ligos, kurios jaunuoliams neleisdavo mokytis LPM. Šįmet dėl įvairiausių sveikatos sutrikimų medicininės pažymos negavo 208 asmenys.

Mokykla kartu su Policijos departamentu ėmėsi iniciatyvos, jog kai kurie sveikatos būklės reikalavimai būsimiems policijos pareigūnams būtų pakoreguoti.

Rugpjūčio 17 d.Vidaus reikalų ir Sveikatos apsaugos ministrai  pasirašė  įsakymo pakeitimą „Dėl sveikatos būklės reikalavimų asmenims, pretenduojantiems į vidaus tarnybą, pageidaujantiems mokytis vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigose, kitose švietimo įstaigose vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovo siuntimu, bei vidaus tarnybos sistemos pareigūnams sąvado patvirtinimo“.

Vadovaujantis minėtu įsakymu, nuo šiol tinkami mokytis LPM bus tie asmenys, kuriuos Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinė medicinos ekspertizės komisija (toliau – CMEK) pripažins tinkamais vidaus tarnybai pagal sąvade nustatytų tinkamumo sveikatos būklės reikalavimų I – II skiltis.

Šie pakeitimai leis medikams gerokai lanksčiau pažvelgti kandidatų į LPM sveikatos būklę. Pavyzdžiui, jeigu asmuo buvo pasidaręs lazerinę akių korekciją, jam durys automatiškai užsiverdavo į LPM ir jis negalėdavo dalyvauti atrankoje. Dabar gydytojai galės individualiai įvertinti asmens regą po atliktos korekcijos ir nuspręsti, ar asmuo gali tapti pretendentu į LPM.

Taip pat bus lanksčiau žiūrima į kitas akių, ausų, stuburo ligas. Persirgta bronchinė astma, išvaržos, lėtinis sinusitas, šiek tiek padidėjęs kraujospūdis – šios ligos nebebus išankstinis nuosprendis, kad asmuo policininku negalės būti.

„Kartais vaikystėje persirgta liga užkirsdavo kelią protingam ir stipriam jaunuoliui įsilieti į policijos gretas. Mes labai džiaugiamės, kad dabar medikai turės individualiai įvertinti asmens sveikatos būklę, juk gal prieš 10 metų turėti negalavimai jau yra sena istorija ir žmogus yra visiškai sveikas“, – pabrėžė LPM viršininkas Algirdas Kaminskas.

Viršininko nuomone, žmogaus sveikatos būklė yra labai individualus dalykas, o per griežti, netgi nelogiški reikalavimai gali sužlugdyti jauno žmogaus svajones.

„Žinoma, mes nekeičiame nuomonės, kad policijoje turi dirbti tik sveiki ir stiprūs žmonės, bet viskam yra protingumo kriterijai“, – teigė A. Kaminskas.

Visi pakeitimai jau įsigaliojo, todėl visiems asmenims, kurie ketina dar šį rudenį dalyvauti antroje atrankoje į LPM, bus taikomi naujai įsigalioję tinkamumo sveikatos būklės reikalavimai pagal I ir II skiltis.

Vilija ŽUKAITYTĖ

Lietuvos policijos mokyklosTarptautinio bendradarbiavimo ir viešųjų ryšių poskyrio

vyriausioji specialistė

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode